Hotele Bydgoszcz

Oferta hotelowa w Bydgoszczy

Bydgoszcz do zaoferowania swoim gościom ma sporo – to miasto wyjątkowo atrakcyjne turystycznie, w którym przepiękne wiekowe zabytki przeplatają się
z niesamowitą zielenią parków i lasów. Chcąc zwiedzić miasto wystarczy zarezerwować weekend. Gdzie się w tym czasie zatrzymać by poczuć prawdziwy klimat miasta? Przyjrzyjmy się bogatej ofercie noclegowej Bydgoszczy i rozpocznijmy hotelowe odliczanie.

5,4

Zacznijmy od jedynego hotelu pięciogwiazdkowego w Bydgoszczy, znajdującego się w centrum miasta. To Bohema Hotel & Spa – położony nieopodal 300 – letniego Parku Kazimierza Wielkiego, oferuje noclegi we wnętrzach w stylu klasycystycznym i secesyjnym. Tutaj po całodziennym zwiedzaniu miasta spichlerzy, możesz odpocząć w wygodnym łóżku z epoki. Hotel w swojej ofercie ma kryty basen oraz SPA i niecodzienną restauracje o tajemniczej nazwie Czarny Diament – tutaj możesz zjeść pyszny posiłek w całkowitej ciemności. 

Spośród hoteli z czterema gwiazdkami z pewnością wyróżnia się Hotel Słoneczny Młyn – ten wyjątkowy obiekt znajduje się na brzegu rzeki Brdy i mieści się w XIX wiecznym budynku młyna. To pierwszy czterogwiazdkowy  hotel w Bydgoszczy – by dotrzeć z hotelu do centrum można skorzystać z tramwaju wodnego, którego przystanek mieści się nieopodal. Zapewnia wyjątkowe widoki i przepyszne śniadania, których długo nie zapomnicie. Hotel Pod Orłem – to zabytkowy budynek położony w samym sercu miasta. Wzniesiony w latach 1894 -1896, długo stanowił najbardziej reprezentacyjny i największy bydgoski hotel. Obecnie w barokowych, luksusowych wnętrzach możemy poczuć się nadzwyczaj komfortowo i co istotne – może towarzyszyć nam nasz czworonożny pupil.

3, 2, 1

Na wyróżnienie wśród hoteli z trzema gwiazdkami z pewnością zasługuje hotel Chopin Polska – przepiękny, klimatyczny, butikowy hotel położony w willowej dzielnicy miasta. Kameralna willa zapewnia widoki na miasto i pyszną kawę. Hotele dwugwiazdkowe w Bydgoszczy także zasługują na uwagę turysty. Hotel Logan – położony zaledwie 200 metrów od Kanału Bydgoskiego lub Hotel Agat & Spa oferujący możliwość skorzystania z sauny i masażu w całkiem atrakcyjnej cenie. Hotel Ratuszowy – to jeden z najstarszych w mieście – mieści się w zabytkowej kamienicy w centrum i od 1881 roku zapewnia odpoczynek w pięknych wnętrzach i kameralnej atmosferze. Jednogwiazdkowy hotel Elda II położony na trasie wylotowej w kierunku Torunia zapewnia swoim gościom darmowe wifi oraz wypoczynek w podmiejskiej ciszy i spokoju.

Nocleg bez gwiazdek

W kategorii hosteli zdecydowanie zwycięża Opera Hostel – położony w odległości 100 metrów od opery, z parkingiem oraz darmowym wifi. Jeśli nie przeszkadza nam korzystanie ze wspólnej łazienki, z pewnością warto przyjrzeć się ofercie Acai Hostel – usytuowany w przepięknej, odrestaurowanej kamienicy, z piecami kaflowymi i oryginalnymi stiukami. Goście podróżujący do Bydgoszczy mają do wyboru także mnóstwo, atrakcyjnie zlokalizowanych apartamentów do wynajęcia, które mimo, iż nie mieszczą się w kategorii hotelowych gwiazdek – z pewnością przypadną do gustu, nawet wybrednemu turyście. 

Bydgoszcz co roku odwiedza około 450 tysięcy turystów, a prawie połowa z nich korzysta z dostępnej na miejscu oferty hotelowej. Obecnie w mieście znajduje się 31 hoteli kategoryzowanych, w tym najwięcej dwu i trzygwiazdkowych. Wiele spośród nich prowadzi swą działalność w zabytkowych budynkach. Niektóre przyciągają turystów organizując spotkanie z wybitnymi ludźmi kultury z całego kraju, a także z historykami, od których zwiedzający dowiedzieć się mogą ciekawostek związanych z historią miasta. Jedno jest pewne – zatrzymując się w Bydgoszczy na pewno nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem atrakcyjnego nocleg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *