Włosy

Co zrobić aby włosy szybciej rosły?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto próbuje zapuścić włosy z tych zupełnie krótkich – to prawdziwa droga przez mękę – na takie choćby do ramion, lub z włosów dłuższych na jeszcze dłuższe – to już nieco prostsze, ale i tak cierpliwości często brakuje. 


Co zrobić, by przyspieszyć wzrost włosów, rosnących z szybkością jedynie centymetr na miesiąc?

Przede wszystkim pamiętaj, że twój organizm działa o tyle wydajniej, o ile lepszego rodzaju paliwo jest mu dostarczane. Dotyczy to również wzrostu jak i jakości rosnących włosów.

Dieta

Zrewolucjonizuj swoją dietę – jeśli do tej pory odżywiałaś się niezdrowo, koniecznie zmień nawyki. To ważne, nie tylko ze względu na urodę, a przede wszystkim na twoje zdrowie. Włosy będą rosnąć szybciej, gdy dostarczysz im odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Przyjrzyj się produktom, które bezwzględnie powinny znaleźć się w twoim menu.

 • Ryby – zawierają sporo białka, dobroczynnych kwasów omega 3, kwasów tłuszczowych oraz witaminy B12.

 • Warzywa, szczególnie te zielone – to nieocenione źródło witamin A i C odpowiadających za piękno włosów – przyrządzaj więc dania z udziałem brukselki, szpinaku, brokułów czy jarmużu, do woli.

 • Jajka – to bomba witaminowa i źródło cennego żelaza nie tylko na śniadanie.

 • Orzechy, zadbają o gęstość włosów i zapobiegną ich wypadaniu.

 • Nabiał to podstawowy składnik zdrowych, szybko rosnących włosów – pij więc jogurty naturalne oraz mleko.

 • Na deser nie zapominaj o owocach bogatych w witaminy. Pij dużo wody,odwodnienie organizmu nie sprzyja porostowi włosów i sprawia, że cały organizm zwalnia.

  Pielęgnacja

  Czesz włosy często i delikatnie – w ten sposób pobudzisz krążenie w skórze głowy, a to prosta droga do pobudzenia cebulek włosów do działania. W tym samym celu, masuj skórę głowy opuszkami palców lub specjalnym przyrządem, który możesz kupić w drogerii. Stosuj tzw. wcierki, czyli odżywki, które nakłada się bezpośrednio na włosy po ich umyciu. Najsłynniejszą jest chyba ta z soku z czarnej rzepy – możesz sporządzić ją samodzielnie lub gotową, kupić w sklepie. Wykorzystaj drożdże kuchenne – maseczka z nich sporządzona dostarcza rosnącym włosom wszystkich niezbędnych składników. Możesz też pić napój drożdżowy – działa podobnie, tylko od wewnątrz. Nie stosuj kosmetyków zawierających silikony – to prawda, ze dzięki nim wysuszone włosy stają się w magiczny sposób lśniące, ale ze względu na trudny do pokonania filtr, jakim oplatają łuskę włosa, uniemożliwiają substancjom odżywczym wniknięcie do jego środka. Jeśli jesteś posiadaczką włosów półdługich, które zapuszczasz – pamiętaj by nigdy nie wycierać ich ręcznikiem, ani nie rozczesywać na mokro. Nigdy nie śpij w kucyku lub koku – w ten sposób zamiast przyspieszyć ich wzrost spowodujesz, że staną się słabe i połamane.

  Stosując się do wszystkich tych wskazówek zyskasz realne szanse na zwiększenie szybkości wzrostu swoich włosów, nawet do 2 cm w ciągu miesiąca.

  Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *