atrakcje bydgoszcz i okolice

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Bydgoszcz to największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego, a zarazem jedno z największych miast w Polsce. Położone nad rzeką Brdą, graniczy również z Wisłą od strony wschodniej. Bydgoszcz jest miastem przemysłowym, handlowym, a od wielu lat również siedzibą firm specjalizujących się w branży IT, jak np. Atos i Nokia.

Co warto zobaczyć będąc w Bydgoszczy?

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem jest Wyspa Młyńska, która w przeciągu ostatnich dziesięciu lat przeszła niesamowitą przemianę. Obecnie jest idealnym punktem skupiającym spacerujących ludzi, miejscem koncertów i festynów. Położona nad Brdą, znajduje się niedaleko Starego Rynku. Utworzona na niej sztuczna rzeka, latem jest miejscem przyciągającym zmęczonych upałem ludzi. Przy Wyspie znajdziemy Hotel Przystań, gdzie zjemy smaczny posiłek, zaraz obok znajduje się również wypożyczalnia sprzętu wodnego. Wypożyczyć możemy kajaki i rowery wodne, i zobaczyć miasto z innej perspektywy.

Warto zobaczyć również tak zwaną bydgoską Wenecję, czyli miejsce, gdzie rzeka przepływa wzdłuż kamienic. Jest to miejsce bardzo przyjemne, spokojne i klimatyczne. Przy kanale znajdziemy godną polecenia restaurację Warzelnia, gdzie możemy skosztować lokalnego piwa, wyrabianego na miejscu. Restauracja oferuje również przepyszną kuchnię indyjską. Cały Kanał Bydgoski jest tak naprawdę godny uwagi, zdecydowanie warto zrobić sobie długi spacer wzdłuż rzeki. Dla miłośników przyrody, obowiązkowym punktem zwiedzania w Bydgoszczy jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, znajdujący się na obrzeżach miasta. Jest to ogromny park z wieloma ścieżkami do spacerowania, z położonymi na jego terenie małymi stawami. W Myślęcinku możemy również odwiedzić ZOO i ogród botaniczny.

Amatorom ekstremalnych sportów wodnych na pewno spodoba się myślęciński Wakepark, w którym możemy spróbować wakeboardingu. Jest to sport polegający na płynięciu na desce po powierzchni wody, trzymając się liny ciągniętej za pomocą wyciągu. W całej Bydgoszczy znajduje się kilkadziesiąt stacji umożliwiających wynajęcie roweru miejskiego, jest to bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób na zwiedzanie miasta. Warto skierować się na południe, i zwiedzić zabytkową Wieżę Ciśnień, która jest częścią Muzeum Wodociągów. Górująca nad miastem wieża jest idealnym punktem widokowym, pozwalającym spojrzeć na Bydgoszcz niemal z lotu ptaka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *